» بازدیدهای امروز : 125
» بازدیدهای دیروز : 98
» بازدیدهای هفته : 567
» بازدیدهای ماه : 993
» بازدیدهای سال : 12551
» کاربران آنلاین : 0 نفر
» میهمان های آنلاین : 1 نفر
» کل اعضا : 4
» کل مطالب : 74
» کل نظرات : 9

تبلیغات

   

وبگاه فانوس              s-pm.ir

« ارائه خدمات بیمه ای به صورت غیر حضوری در مشهد مقدس »

 

 

 

 

 

 

 

 

محمدعلی پورمختار در حاشیه همایش حقوق شهروندی و حق دفاع با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده پدیده شاندیز در کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: در این پرونده هرکس کار خودش را انجام می‌دهد دادستانی پیگیر است و ما هم پیگیر هستیم.
وی با اشاره به ابعاد مختلف پرونده شرکتهای سرمایه گذاری که بصورت غیر بورسی اقدام به فروش سهام کرده اند، افزود: در این پرونده علاوه بر «تبرک و پدیده» چهار مجموعه دیگر هم وجود دارد که پرونده شان در کمیسیون در حال بررسی است.
پورمختار در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به اینکه فعالیت پدیده شاندیز متوقف شده تبلیغات تبرک قانونی است یا خیر، گفت: تبرک به دنبال ساخت یک مجتمعی بود که ممنوع شد اما تبلیغ محصولات آن مشکلی ندارد چرا که بین تبلیغ محصول و سهام‌گذاری تفاوت وجود دارد. در واقع تبرک حق فروش سهام ندارد.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در خصوص تحقیق و تفحص از تخلفات شهرداری اظهار داشت: شکایاتی مطرح می‌شود که ما به آنها رسیدگی می‌کنیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای اتفاقی که در مجلس پس از نطق علی مطهری افتاد برای وی پرونده‌ای تشکیل شده است یا نه، گفت: بعید است در این رابطه پرونده‌ای تشکیل شود چرا که یک مقوله‌ای داخل مجلس بوده و اظهارنظری صورت گرفته است.
وی در خصوص اینکه آیا در بحث محیط زیست پرونده‌ای در کمیسیون اصل 90 مطرح است، پاسخ منفی داد.
خبرنگاری گفت که اخیراً اخباری منتشر شده مبنی براینکه بابک زنجانی 2 را شناسایی کردند و مشخص شده تخلفاتی داشته که پورمختار در پاسخ اظهار بی‌اطلاعی کرد.
وی همچنین در خصوص اینکه آیا غیر از رحیمی برای مسئولان عالی‌رتبه دیگر در دولت قبل پرونده‌ای داریم یا خیر، گفت: بله، تعدادی پرونده از قبل وجود داشته که افراد مسئولیت داشته‌اند اما هیچ کدام از پرونده‌ها هنوز آماده ارسال به قوه قضاییه نیست.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با تأکید براینکه در مورد دو تابعیتی‌ها پرونده‌ای نداشته‌ایم به بحث فوتبالیست‌هایی که جعل کارت کرده بودند اشاره کرد و گفت: پرونده این افراد همچنان مطرح است کارت تعدادی از آنها ابطال شده و باید به خدمت سربازی بروند.
وی تصریح کرد: راجع‌به تعداد دیگری تصمیم گرفته شد که به عنوان سرباز فعالیت کنند اما ما مخالفیم چرا که این امر به جای تنبیه یک نوع تشویق برای این افراد است.

پورمختار در پاسخ به این سؤال که نتیجه گلایه شما از سازمان ثبت به کجا رسید، گفت:‌ این موضوع در کمیته سیاسی مورد رسیدگی قرار گرفت و قرار شد یکسری اصلاحات صورت گیرد پارتی‌ بازی نبوده بلکه اعتراضات راجع‌به این بود که تعدادی از افراد مستحق مجوز سردفتری هستند اما به آنها اعطا نشده است.

منبع : مرکز خبری اقتصاد ایران(اکوسنتر):: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : چهارشنبه 8 بهمن 1393

پدیده شاندیز :

پس از باز شدن نقل و انتقالات در بین سهام داران این شرکت، طبق اخبار رسیده دفاتر پدیده جنب و جوش بیشتری پیدا کرده و سهام های انصراف داده شده در حال خرید توسط سهام داران قدیمی تر این شرکت است.
پدیده شاندیز 16 روز دیگر اهدای جایزه سهام 10 درصدی خواهد داشت. قیمت هر سهم این شرکت 2 هزار و 12 تومان است.

تبرک :

بعد از ممانعت دستگاه قضایی، افزایش قیمت 5 ریالی این شرکت کنسل شده است اما شرکت تبرک برای جبران این ضرر سهام داران به ازای هر 1 میلیون سهم به میزان 100 هزار سهم به سهام داران اضافه نمود. تبرک اعلام کرده که سهام داران می توانند تا پایان این ماه با مراجعه به دفاتر این شرکت تفاهم نامه ها را تحویل دهند و برگه اصلی سهام را دریافت نمایند.:: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سایر اخبار - از همه جا
ت : چهارشنبه 8 بهمن 1393

استاندار خراسان رضوی روز گدشته در جمع امامان جمعه شهرهای مختلف استان در خصوص پدیده تاکید کرد: بنای ما این نیست که پدیده تعطیل شود.


علیرضا رشیدیان در این جلسه اظهار داشت: ما به دنبال تعطیلی و اضمحلال پدیده نیستیم بلکه به دنبال این هستیم که فعالیتهای این مجموعه به مجاری قانونی برگردد.
وی اقدامات غیر قانونی پدیده را ساخت و ساز بدون پروانه، عدم پرداخت عوارض و جمع‌آوری پول مردم به صورت غیر قانونی خواند و گفت: این شرکت با استفاده از خلاء قانونی چنین اقداماتی را مرتکب شده است
استاندار خراسان رضوی از هیات مدیره این شرکت خواست از قانون تمکین کند.
وی همچنین مدعی شد: سهام شرکت پدیده واقعی نبود و از شرکت‌ سهامی به مردم واگذار می‌شد که این شرکت هیچ مایملکی نداشت .
رشیدیان همچنین در خصوص مشکلات موسسه مالی میزان خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به صندوق میزان و شرکت پدیده دو مساله متفاوت و مجزا هستند که نباید این دو را کنار یکدیگر قرار داد.

منبع : مرکز خبری اقتصاد ایران(اکوسنتر):: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : چهارشنبه 8 بهمن 1393

تا شش سال پیش، محسن پهلوان کسب و کار کوچکی داشت و رستوران ارائه دهنده شیشلیک و کباب را اداره می کرد اما امروز به او اتهام کلاهبرداری وارد شده است که رسانه های ایران آن را 94 هزار میلیارد تومان اعلام کرده اند، البته او این اتهام را رد کرده است.

فایننشال تایمز نوشت : تا شش سال پیش، محسن پهلوان کسب و کار کوچکی داشت و رستوران ارائه دهنده شیشلیک و کباب را اداره می کرد اما امروز به او اتهام کلاهبرداری وارد شده است که رسانه های ایران آن را 94 هزار میلیارد تومان اعلام کرده اند، البته او این اتهام را رد کرده است.

پهلوان یکی از افراد و تجار ناشناخته ای است که با حمایت برخی مسئولان ارشد دولت احمدی نژاد رشد کرد.

داستان این مرد 43 ساله که پیشینه ثروتمندی هم ندارد باعث حرف و حدیث های فراوانی بین ایرانیان شده است.

در سال 2009، او شرکت ساختمان سازی پدیده شانزدیز را تاسیس کرد که سرمایه گذاران را برای دریافت سود بیشتر وسوسه می کرد.

کمپین تبلیغاتی در شبکه های صداوسیمای ایران به عنوان تضمینی به مردم در جهت حمایت دولت از این کمپانی بود.

سرمایه گذاران تصور می کردند که جای پولشان با قراردان آن در حوزه ساخت و ساز امن است.

نزدیک به 120 هزار نفر سهام شرکت پدیده را خریداری کردند و برخی از بانک ها به آنها وام پرداخت کردند. اکنون، هزاران نفر از مردم قصد فروش سهام خود را دارند، چراکه از بدهی های بسیار زیاد این شرکت خبر دار شده اند.

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: اکنون 120 هزار سهامدار پدیده نگران پول های خود هستند.

تحلیلگران معتقدند، باوجود انکه پدیده به عنوان یک شرکت سهامی با سرمایه محدود ثبت شده بود، اما به عنوان یک شرکت سهامی عام رفتار می کرد.

در طول پنج سال، ارزش سهام پدیده از 2 هزار ریال به 100 هزار ریال افزایش پیدا کرد.

زمانیکه خبر قرض و بدهی پدیده منتشر شد، ارزس سهام های این شرکت 20 درصد سقوط کرد. پهلوان تمامی اتهامات وارد شده و اظهار نظرهای در مورد دستگیری احتمالی او را رد می کند. او گفته است که که در حال بررسی اجرای پروژه های عظیم تر در پاتخت است .

قوه قضائیه اکنون دفاتر این کمپانی در کشور را تعطیل کرده و آن را از تبلیغات منع کرده است.:: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : چهارشنبه 8 بهمن 1393

استانداری خراسان رضوی برای نجات موسسه میزان وارد عمل شد

در پی مشکلاتی که در روزهای اخیر با هجوم مردم به شعب موسسه مالی میزان ایجاد شده، مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در برنامه صبحگاهی رادیو خراسان حضور یافت و اعلام کرد: موسسه اعتباری میزان هیچگونه مشکلی ندارد.
علی رسولیان در این مصاحبه در پاسخ به گزارشگر رادیو درباره شایعات بی اساس موجود گفت: مسوولان ارشد بانک مرکزی اعلام کرده اند که موسسه میزان جز 5 موسسه ای است که در حال ساماندهی و صدور مجوز نهایی است.
وی خطاب به مردم و مشتریان این موسسه افزود: مسوولان حوزه نظارت بر موسسات غیر بانکی بانک مرکزی به ما اعلام کرده اند موسسه مالی و اعتباری میزان مشکلی ندارد.
وی گفت: ما امیدواریم با صدورمجوز برای این موسسه هرچه زودتر بتوانیم از ظرفیتهای این موسسه برای توسعه استان خراسان رضوی استفاده کنیم.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی همچنین ابراز امیدواری کرد با تدابیر بانک مرکزی از ظرفیتهای اقتصادی موسساتی مانند میزان در توسعه همه جانبه استان بیشتر استفاده شود.

منبع : مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)

X:: بازدید: 2 مرتبه
:: موضوع: سایر اخبار - از همه جا
ت : چهارشنبه 8 بهمن 1393
اخبار اقتصادی
 

 


 

پدیده شاندیز : 2012 تومان

تبرک : 15/5 تومان

سهام کدام یک از شرکت ها را ترجیح می دهید ؟

پدیده شاندیز
تبرک
پردیسبان
گرند
دهکده آرامش (اخلمد)

مشاهده نتایج نظر سنجی