» بازدیدهای امروز : 103
» بازدیدهای دیروز : 132
» بازدیدهای هفته : 234
» بازدیدهای ماه : 1394
» بازدیدهای سال : 12952
» کاربران آنلاین : 0 نفر
» میهمان های آنلاین : 1 نفر
» کل اعضا : 4
» کل مطالب : 86
» کل نظرات : 10

تبلیغات

   

وبگاه فانوس              s-pm.ir

« ارائه خدمات بیمه ای به صورت غیر حضوری در مشهد مقدس »

پدیده شاندیز :

هرچند به صورت رسمی مطلبی از سوی مسئولین این شرکت گفته نشده اما با توجه به صحبت های استاندار خراسان رضوی، احتمال به سرانجام رسیدن پرونده این شرکت در بین محافل عمومی نقل می شود . میزان انصرافی ها در دفتر سهام شاندیز در روزهای اخیر افزایش چشم گیری داشته است. قیمت روز سهام پدیده 2 هزار و 12 تومان است و روزشمار این شرکت حاکی از سود 10 درصدی در 12 روز آینده است. پدیده شاندیز در طی مدتی که به دستور دادستان مشهد قیمت سهام خود را ثابت نگاه داشت، پاتیناژی را در شاندیز و برج گردشگری را در کیش افتتاح کرد که هر کدام از آن ها می توانست در افزایش قیمت دخیل باشد اما این اتفاق تا بدین لحظه نیفتاده است.

تبرک :
قیمت سهام روز تبرک که به دستور دادستان 3 درصد کم شده بود کماکان در عدد 15 ثابت نگاه داشته شده است. طی چند روز آینده به دلیل آماده شدن برگه اصلی سهام سهام داران، دفاتر این شرکت روز های شلوغی را در پیش خواهند داشت. مدیران تبرک هنوز هم منتظرندتا حسابهای مالی شرکت از حالت بلوکه خارج شوند.:: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سایر اخبار - از همه جا
ت : یکشنبه 12 بهمن 1393

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص پرونده «پدیده شاندیز» گفت: تا کنون اظهارنظرهای قابل توجهی نسبت به این پرونده و به خصوص شرکت پدیده شاندیز بیان شده اما هنوز به اظهارنظر قطعی قضایی نرسیده است که بتوان به طور صریح از ارتکاب جرم این شرکت سخن گفت.

احمد تویسرکانی یادآور شد: اما آنچه می‌توان گفت این است که دستگاه قضایی به این موضوع ورود پیدا کرده و دستگاه‌های دیگری که امکاناتی مانند زمین و یا منابع در اختیار این شرکت‌ها گذاشته‏اند را بررسی می‌کند تا عملکرد این شرکت در چارچوب قانون را بررسی کند.
معاون قوه قضاییه هرگونه اظهارنظری پیرامون این مساله را زود دانست و گفت: در هر صورت این بررسی‏ها هر نتیجه‌ای داشته باشد، از سوی مقامات قضایی اعلام خواهد شد.
تویسرکانی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون مسئولان قضایی، برای روند رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز کمکی از سازمان ثبت مبنی بر درخواست پرونده ثبت این شرکت یا مشابه آن خواسته‌اند یا خیر؟ بیان کرد: تا کنون موردی خواسته نشده است چون سازمان ثبت فقط مسئولیت ثبت شرکت‌ها را بر عهده دارد و نظارت بر عملکرد آنها برعهده نهاد دیگری است.

منبع : مرکز خبری اقتصاد ایران(اکوسنتر):: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : یکشنبه 12 بهمن 1393

مدیرعامل شرکت توسعه و عمران تبرک از سهامداران خواست تا زمانی که قوه قضاییه تکلیف حساب های شرکت را مشخص کند آرامش را حفظ نمایند.

علیرضا بوستانی در جمع سهامداران شرکت تبرک اظهار داشت: اگر ما مطلع می بودیم که دستگاه قضایی نسبت به شرکتهای سهامی بحث جدی دارد اصلا وارد این مهلکه نمی شدیم.
وی ادامه داد: من یک کارنامه در بحث تولید دارم که مهمترین سرمایه من برای ورود به بحث جذب سرمایه از مردم شد و به پشتوانه این کارنامه تصمیم گرفتم برای خدمت به شهرم به این سمت بروم.
بوستانی ادامه داد: مجموعه کارخانجات تبرک شامل 11 کارخانه است که نه یک ریال بدهی بانکی دارد و نه یک ریال بدهی مالیاتی، من نیز به هیچ نیازی به پول مردم نداشتم اما تصمیم گرفتم تا مردم را همراه کنم تا بتوانیم به شهر امام رضا (ع) خدمت کنیم.
مدیرعامل شرکت توسعه و عمران تبرک با بیان اینکه "ما آمده ایم برای شهرمان کار کنیم" اظهار داشت: من احتیاج به پول مردم نداشتم سرمایه ای که داشتم پاسخگوی حجم کارمان را می داد اما آمدیم تا با کمک مردم شهرمان را بسازیم و به زائران بارگاه رضوی خدمت کنیم.
بوستانی در ادامه به روند جریان جذب سرمایه مردمی اشاره کرد و گفت: هنوز 3 روز از آغاز فروش سهام نگذاشته بود که با هجوم مردم مواجه شدیم مردم با سابقه ای که از شرکت پدیده داشتند انتظار سود بالا داشتند و همین باعث شد تا در یک بازه کوتاه 16 هزار سهامدار، سهام تبرک را خریدند و 324 میلیارد تومان سرمایه جذب شد.
وی این هجوم مردم و ارائه گزارشی ناقص به دادستان را باعث توقف حساب های شرکت خواند و گفت: به قاضی گزارش داده بودند که یک شرکتی که هیچ سرمایه ای ندارد اقدام به فروش سهام کرده است و همین باعث شد که آنها هم برای پیشگیری از وقوع جرم، حساب های ما را ببندند و حتی انتظار نداشتند من در ایران باشم.
بوستانی خاطر نشان کرد: از همان روز که پول مردم به حساب شرکت رفت یک پای من در دادگاه بود و هر چه مدرک خواستند برایشان بردیم اما هنوز حساب ها آزاد نکردند.
مدیرعامل شرکت توسعه و عمران تبرک با بیان اینکه من یک سرمایه گذار هستم که می خواستم با جذب سرمایه های مردمی فرصت استفاده از این سرمایه ها را برای توسعه شهرمان فراهم آورم، گفت: متاسفانه به دست من دستبند زدند، دفتر کار من را پلمپ کردند و سرمایه های مردمی را بلوکه کردند در حالیکه من باید پاسخگوی 16هزار سهامداری می بودم که هر روز به اینجا مراجعه می کنند.
وی خطاب به سهامدارانش گفت: اکنون هم می گویم همه مطمئن باشید پول شما در جای امنی است اما اجازه آن در دست من نیست باید دادگستری برای بازکردن حساب ها تصمیم بگیرد.
مدیرعامل شرکت توسعه و عمران تبرک با بیان اینکه روزی که حسابهای ما را بستند به ما اطلاع نداند، اظهار داشت: تا امروز همچنان امیدواریم هر روز حسابهایمان باز شود تا بیش از این شرمنده سهامداران نشویم.
وی اظهار داشت: در ماه های اخیر برای اینکه مردم دچار سردرگمی نشوند هر چه اعتبار نزد نظام بانکی داشتم و یا هر چه پول در واحدهای تولیدی داشتم برای باز خرید سهام مردم نگران، هزینه کردیم.
بوستانی از سهامداران خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و اظهار داشت: از شما می خواهم تا اجازه دهید که قوه قضاییه تصمیم خود را بگیرد اگر پول را در اختیار ما بگذارند و اجازه بدهند، ما با پول شما سرمایه گذاری خواهیم کرد و همه در سود این سرمایه گذاری شریک خواهند بود.

منبع : مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر):: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام تبرک - جدیدترین اخبار
ت : یکشنبه 12 بهمن 1393

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز، بزرگترین خیابان تمام سنگ فرش جهان با بیش از 30رستوران بین المللی 16 بهمن ماه ساعت 18 در شهر رویایی پدیده شاندیز همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.:: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : یکشنبه 12 بهمن 1393

استاندار خراسان رضوی در جمع خبرنگاران استان گفت: با اقداماتی که مدیران پدیده انجام داده اند بخشی از مشکلات این شرکت حل شده و بخشی دیگر هم در دست اقدام است.

علیرضا رشیدیان در نشست خبری خود که در آستانه دهه فجر در ساختمان استانداری برگزار می شد اظهار داشت: با حرکتی که آقایان انجام داده امیدواریم سایر موارد هم حل و فصل گردد. امیدواریم باقی کارها را هم دنبال کنند.
وی افزود: نگاه ما به این پروژه، نگاهی برمبنای قانون است و نه بغضی نسبت به پروژه داریم و نه خودباختگی نسبت به آن.
وی با تاکید بر هماهنگی دستگاههای اجرایی و قوه قضاییه درباره پدیده گفت: ما به هیچ عنوان به دنبال تعطیل کردن پدیده نیستیم بلکه می‌خواهیم کار و فعالیت این مجموعه در چهارچوب قانون ادامه پیدا کند.
رشیدیان خاطرنشان کرد: هیچ هدفی در مورد تعطیل شدن ساخت و ساز و کار پدیده نداریم. تمام تلاش بر این است که کار شرکت پدیده در چارچوب قانون دنبال شود و برای همین هم تمام تصمیماتی که گرفته شده و به پدیده ابلاغ شده. در همین راستاست تا اشکالاتی که در حوزه های مختلف مسیر کار اجرایی پدیده طی این چند سال بوده است، با پیگیری هایی که درحوزه های تملک، دریافت مجوزهای مربوطه و پروانه های ساخت و ساز انجام می دهند، در چارچوب قانون قرار گیرد و دنبال شود.
نماینده عالی دولت در استان افزود: نگاه بر این است که این کار در چارچوب قانون انجام شود. بخش هایی از کار را انجام داده و امیدواریم قدم های جدی برای انجام بقیه بخش ها بردارند و این پی گیری هادر چارچوب پایبندی دولت به قانون است.
وی ابراز امیدواری کرد با حرکتی که مدیران پدیده آغاز کرده اند، مسائل دیگری که در حوزه قانونی آنان وجود دارد را نیز دنبال کنند و بتوانند مسائل خود را حل کنند.
رشیدیان ابراز امیدواری کرد: شرکت پدیده وارد بورس شود تا هم ارزش‌گذاری سهام آن و هم جذب سرمایه این مجموعه به صورت شفاف و صحیح صورت بگیرد.
استاندار خراسان رضوی افزود: مدیران پدیده در شورای سرمایه گذاری استان خواسته شده اند و به آنها شفاف اعلام شد و بنابراین است که این شرکت وارد بورس شود و از طریق بورس، هم ارزش گذاری سهامش به صورت شفاف صورت گیرد و هم جذب سرمایه جدید از آن ناحیه صورت گیرد و هدف اصلی که دنبال می کنیم، حفظ سرمایه های مردم است و هیچ جای نگرانی از این بابت برای سرمایه های مردم وجود ندارد.
وی گفت: تمام تلاش ما این بوده که حقوق و سرمایه های مردم حفظ شود و با پیگیری هایی که از این شرکت صورت گرفته بنابراین بوده که خدشه ای به سرمایه های مردم وارد نشود.
وی ادامه داد: در این رابطه هماهنگی لازم بین دستگاه های اجرایی و قوه قضاییه وجود داشته و امیدواریم با تمکین به قانون توسط این دوستان و شفاف سازی مسائل مالی شان، هم اشتغال، هم سرمایه گذاری و هم سرمایه های مردم به صورت شفاف و قانونی، مراقبت و حفظ شود.

X:: بازدید: 0 مرتبه
:: موضوع: سهام پدیده شاندیز - جدیدترین اخبار
ت : یکشنبه 12 بهمن 1393
اخبار اقتصادی
 

 


 

پدیده شاندیز : 2012 تومان

تبرک : 15/5 تومان

سهام کدام یک از شرکت ها را ترجیح می دهید ؟

پدیده شاندیز
تبرک
پردیسبان
گرند
دهکده آرامش (اخلمد)

مشاهده نتایج نظر سنجی